Uudised

Tunnustusauhinnad “Lastega ja lastele” on üle antud.

Foto: Arno Mikkor

Vabariigi president Kersti Kaljulaid ja õiguskantsler Ülle Madise õnnitlesid presidendi roosiaias tunnustusauhinna „Lastega ja lastele“ tänavusi võitjaid. Täna, 1. juunil kell 18.45 on võimalik ETV samanimelise saate vahendusel sellest osa saada. Ühtlasi on tänane lastekaitsepäev esmakordselt riiklik tähtpäev ning lipupäev.

Pildigalerii: https://adobe.ly/3vEhYvv

Lapse Suure Teo kategoorias anti välja kaks auhinda. Üheks laureaadiks sai mullu kevadel vabatahtlikuna hooldekodusse tööle läinud Saaremaa Ühisgümnaasiumi õpilane Sander Teras ning teiseks valiti välja Kiviõli koolitüdrukud Marianne Šnaider, Ave Alamets, Kristina Dobrodeeva ja Alisa Aksenova, kes projekteerisid Lüganuse valla kergliiklusteede äärde istepingid ja kaasasid kohaliku kogukonna nende valmistamisse ja paigaldamisse. 

Muutuste looja tiitliga pärjati psühholoog ja kunstiterapeut Helen Tartes-Babkina, kes aitab väärkoheldud lastel toime tulla psühholoogilise ja füüsilise traumaga ning on ühtlasi ka kolme raamatu autor. “Minu ema on ingel” on loodud lastele, kes vajavad abi ja tuge raske kaotusega toime tulemisel.

Seekordse laste- ja noortežürii eripreemia pälvis heategevusfond Minu Unistuste Päev – vabatahtlikul tööl põhinev ning eraisikute ja ettevõtete toetusel tegutsev organisatsioon, mis aitab ellu viia raskelt või krooniliselt haigete laste unistusi, korraldades igal aastal ligikaudu 100 unistuste sündmust, et pakkuda enda elu ja tervise eest võitlevatele lastele positiivseid emotsioone ning meeldejäävaid elamusi. 

Elutöö preemia pälvis alates 1996. aastast tegutseva KutiMuti Noortelaagri looja ja juhataja Tiiu Mägi. Laager on tegutsenud järjepidevalt nüüdseks üle 25 aasta ning selle ajaga on seal suureks kasvanud, õppinud, targaks ja heaks inimeseks saanud terve põlvkond lapsi, kelle seas on tänaseks juba edukaid kultuuritegelasi ja tuntud inimesi. 

Tänavune eripreemia kuulub Anatoli Pljuškole, kes asutas 32 aastat tagasi Narvas heategevuskeskuse, et toetada Narva vähekindlustatud perede ja laste vajadusi. Mercy Center Narva aitab tänasel päeval 50-70 last päevas. 30 aasta jooksul on sealt abi ja igapäevast tuge saanud tuhandeid lapsi.

Lisaks laureaatidele tunnustati tänavu ka Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liitu, Eesti Laste ja Noorte Diabeedi Ühingut ja MTÜ-d Enneaegsed Lapsed. 

Korraldusmeeskond. Foto: Arno Mikkor

Auhinda annavad välja: