Uudised

KULDNE KARTUL 2021 ootab kandidaate

Eesti Asenduskodu Töötajate Liit kutsub taas inimesi kandidaate esitama Kuldse Kartuli tiitlile, kandidaate saab esitada kuni 10.10.2021.a.

Eesti Asenduskodu Töötajate Liit korraldab kaheksandat aastat järjest Kuldse Kartuli Gala, mis toimub 16.11.2021 Tallinnas kinos Sõprus, et tunnustada asendushoolduse valdkonna parimaid.

Miks Kuldne Kartul? Kartul on miski, mis on läbi aegade olnud tähtis kõhutäide Eesti inimesele. Samas ei ole ta aga väga hinnatud ega ka prestiižikas toiduaine. Sarnaselt on asenduskodude (ehk lastekodude) ja lastekaitsetöötajad või valdkonda panustajad, kes on väga olulised inimesed meie lastele ja noortele, nende amet ja/või panus on väga nõudlik ja keeruline ning ühiskonnas mitte väga kõrgelt hinnatud ja tunnustatud. Samas kasvatajad ja teised töötajad annavad igapäevaselt hooleta jäänud Eesti riigi lastele ja noortele tagasi turvalisuse ja emotsionaalse stabiilsuse, õpetades neid jälle endast lugu pidama, uskuma oma võimetesse ja elus toime tulema. See protsess on väga vaevarikas ja sageli ei ole tulemused kohe kiiresti märgatavad. Seetõttu on vaja, et meie laste ja noortega töötavad inimesed oleksid hästi koolitatud. Neid on vaja igati toetada, innustada ja tunnustada.

Keda/mida me otsime:

  • asendushoolduse valdkonda panustajat (eraisik või organisatsioon);
  • asenduskodu kasvatajat või perevanemat;
  • noort (vanuses kuni 26), kelle panus või tegu on loonud positiivse muutuse või olukorra;
  • elutööpreemia nominenti;
  • tegusid, mis on loonud positiivse muutuse või esile toonud olulise kitsaskoha

Ülevaade varasematest sündmusest: https://www.eatl.ee/kuldnekartul/

Esita kandidaat SIINhttps://forms.gle/eRTZLYGsCLerxwgF9

Tutvu esitamisjuhendida siin: https://www.eatl.ee/kuldnekartul/kuldse-kartuli-g…esitamise-juhend/