Üritused

Ootame Sind seminaridele „See on minu lugu”

seminar_see_on_minu_lugu

Ootame teid seminaridele „See on minu lugu”.  Saame kokku, et vaadata koos otsa sellele, kuidas seadusandlus toetab asendushooldusele paigutatud last tema identiteedi kujunemisel, mõista paremini, mille pärast on lapse jaoks oluline teada oma lugu, saada kinnitust või uusi teadmisi, millal ja kuidas rääkida lapsega tema rasketest elusündmustest, astuda lapse kingadesse, kes on kogenud mitmeid paigutusi ja kuulnud erinevaid lugusid.

Seminaridel teevad ettekande:

  • Ingrid Sindi (Tallinna Ülikool), nooremteadur, sotsiaaltöö lektor ja/või Judit Strömpl (Tartu Ülikool), sotsiaaltöö uuringute dotsent. Ingrid  Ja Judit räägivad sellest, kuidas toetab tänane seadusandlus lapse identiteedi kujunemist, mille pärast peab laps teadma oma päritolu kohta ja milline on lapse kõrval oleva täiskasvanu vastutus.
  • Naatan Haamer (Katriito, Tartu Ülikooli Kliinikum), pereterapeut ja hingehoidja. Naatan räägib sellest, kuidas talletuvad mälestused lapse ajju, kehasse ja närvisüsteemi. Kuidas rääkida lapsega tema elus aset leidnud traumeerivatest sündmustest. Kuidas last paremini mõista ja toetada.
  • Päeva teises pooles kohtume töötubades, mis võimaldab kõigil osalejatel kogeda lapsele tema elusündmustest rääkimist.

Seminarid toimuvad:

  • 11. märtsil 2020 kell 10.00-16.00 Tartus, Konverentsikeskus Dorpat (Turu 2)
  • 18. märtsil 2020 kell 10.00-16.00 Pärnus, Hotell Pärnu (Rüütli 44)
  • 1. aprillil 2020 kell 10.00-16.00 Rakveres, AQVA Hotel & Spa (Parkali 4)
  • 8. aprillil 2020 kell 10.00-16.00 Tallinnas, Tallink City Hotel (A. Laikmaa 5)

Registreerimine seminaridele (rippmenüüst saate valida omale sobiva kuupäeva ja koha):

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdES8PaK_aW4W4Y1u9nmwJ-V0uq8yOCZOOWVKQjHyk0PyhMBA/viewform

Registreerimisel vajame teie e-posti aadressi selleks, et saata teile meeldetuletuskiri koos kavaga seminari kohta ning seminari järgselt ettekanded ning küsida teilt tagasisidet seminaride korralduse kohta. Kolmandatele isikutele teie e-posti aadressi ei jagata.

Seminarid on osalejatele tasuta. Korraldaja poolt ka lõuna ja kohvipausid.

Seminaride korraldajad: Tallinna Ülikool, Tartu Ülikool, SEB Heategevusfond, Eesti Asenduskodu Töötajate Liit ja MTÜ Oma Pere.

Täpsema seminaride ajakava avaldame märtsi alguses.

Lisainfo: seminar@omapere.ee või telefonil +372 509 0852