Tunnustusauhind „Lastega ja lastele“

Lisatud 01. juuni 2014

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame neid häid inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on silmapaistavalt mõjutanud laste ja perede käekäiku ja väärtustamist kohalikul, maakondlikul või üleriigilisel tasandil.

Laste heaolusse panustajaid, keda kõrvalseisjad märkasid ja tunnustamiseks üles seadsid, oli üle saja. Siiski paljude tulede hulgast kerkisid esile majakad, kelle tegevuse valgus on ulatunud eriti kaugele või säranud eriti eredalt.

2014. aasta tunnustusauhinna „Lastega ja lastele“ laureaadid on:

  • Lapse suur tegu – Jaagup Hinn

Jaagup märkas ja on nüüd iga päev abiks koolivennale, kellel on raske liikuda. Loe lähemalt.

  • Elutöö preemia – Leelo Tungal

Oma pikaajalise tegevusega on Leelo aidanud väärtustada mitmete põlvkondade laste heaolu ja positiivset arengut ning hoidnud nähtaval laste ja lastega peredega seotud teemasid ühiskonnas. Loe lähemalt.

  • Muutuste looja – Maire Riis

Maire on pikaajaliselt panustanud töösse leinas lapsega perede heaks. Loe lähemalt.

  • Aasta pere – Perekond Mikk

Mikkude suur ja ühtehoidev pere on armastust muusika vastu põlvest põlve edasi andnud oma järeltulijatele ja paljudele teistele inimestele Eestis, unustamata seejuures ka kõige väiksemaid muusikasõpru. Loe lähemalt.

  • Aasta tegu – Liilia Mänd

Liilia eestvedamisel valmis 2013. aastal „Ohutusraamat koolilapse vanematele“. Loe lähemalt.

  • Laste ja noorte tunnustus – lugemiskoer Susi ja Maarja Tali

Koer Susi on paljude laste lemmik, kes on koos perenaise Maarjaga oodatud külaline paljudes peredes ja asutustes – raamatukogudes, lasteaedades, koolides ja lastehaigla onkoloogiaosakonnas.  Loe lähemalt.

Tunnustusauhinna „Lastega ja lastele“ algatajateks on MTÜ Lastekaitse Liit, Asenduskodu Töötajate Liit, SA Dharma, MTÜ Lasterikaste Perede Liit, MTÜ Oma Pere, MTÜ SEB Heategevusfond, Õiguskantsleri Kantselei.

Tunnustusüritust toetasid Sihtasutus NUKU, Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutus, OÜ Catering Service, Pagaripoisid OÜ, Sven Soome Photography, Margariita Lillemaailm.

 

Kontakt

Eesti Asenduskodu
Töötajate Liit
Telefon: 56 909 770
E-mail: info@eatl.ee
www.eatl.ee