Laste ja noorte tunnustus: lugemiskoer Susi ja Maarja Tali

Lugemiskoer Susi pälvis tunnustusauhinna „Lastega ja lastele“ tunnustuse hindamiskomisjoni kaasatud lastelt ja noortelt. 

Koer Susi on paljude laste lemmik, kes on koos perenaise Maarja Taliga oodatud külaline paljudes peredes ja asutustes – lasteaedades, koolides ja lastehaigla onkoloogiaosakonnas. 

Lugemiskoer Susi koos perenaise Maarjaga pakub raamatukogudes lastele võimalust õppida ja harjutada lugemist turvalise ja hinnanguid mitteandva sõbraliku koera seltsis. Eeskätt on see mõeldud nendele lastele, kes veel ei oska soravalt lugeda ja vajavad harjutamiseks lisamotivatsiooni või lastele, kes ei julge kõva häälega ette lugeda, aga peavad seda koolis tegema. Leidub ka lapsi, kes vajavad lugemisteraapiat, sest nad kas kokutavad või põevad mingil kujul autismi. 

Maarja ja Susi tunnustusauhinnale esitanud Eesti Lastekirjanduse Keskus „hindab kõrgelt koostööd Maarja Taliga ja tema panust laste lugemishuvi suurendamisel ning koeraga suhtlemise kui ühe teraapiavormi toomisel erinevatesse asutustesse,“ märkis keskuse projektijuht Katrin Tõnisson. 

Maarja algatatud lugemiskoerte tegevusega on liitunud juba mitmed teised raamatukogud ja vabatahtlikud koerapidajad. Tunnustus kuulub ka neile.