HELLE SIIGUR

ART25884

KULDNE KARTUL 2018 ELUTÖÖ-TEGIJA – HELLE SIIGUR

Tema kohta on öeldud: Ta on  poole sajandi vältel panustanud laste heaks tohutul hulgal aega, energiat, mõtteid ja tegusid.

28 aastat tagasi asutas ta esimese pere-tüüpi asenduskodu (toonase nimetusega lastekodu) Eestis. Asus ise seda asenduskodu juhtima ning  juhib edukalt ja mis peaasi – südamega siiani. Ta on valinud hästitoimiva, üksteist ning lapsi ja noori toetava  meeskonna, loonud hea töö- ja kasvukeskkonna.

Ta võtab alati aktiivselt osa kõikidest lastele ja laste poolt korraldatud üritustest. Innustab kolleege ja kasvandikke  laulma, tantsima, sportima. Pole  kolleegi ega kasvandikku, kes poleks osa saanud tema suurepärastest kokkamistest – rõõmuga jagab ta nii tulemusi kui ka nippe ja näpunäiteid.

Ta on julgustav ja toetav, kutsub otsima ja leidma, katsetama ja kogema. Avastama.
Tema meeskonnaliikmete ja noorte seas on mitmeid, kes on saanud Kuldse Kartuli tunnustuse osaliseks. Nüüd on tema kord.Ta on väärt juht!

Eesti Asenduskodu Töötajate Liit korraldas 5. aastat järjest Kuldse Kartuli galat, mis toimus 06.11.2018 algusega kell 19.00 Tallinnas Filmimuuseumis. Ürituse eesmärgiks on tunnustada asendushoolduse valdkonna parimaid.

Fotod: Arbo Rae ja Kaido Kabral