Oktoobris toimub kolm regionaalset seminari “Kus ja mis on kodu”

Lisatud 15. sept. 2012

Kogemused, mida oleme lapsepõlvest kaasa saanud, mõjutavad meie toimetulekut täiskasvanuna. Tavaliselt saadavad meid suureks saamise teel meile elu andnud ema ja isa, kuid vahel teevad seda teised inimesed. Kuidas aidata väärikalt suureks kasvada lastel, kes on oma vanematest lahutatud – sellele küsimusele soovimegi leida vastused oktoobris toimuvatel seminaridel.

REGISTREERI ENNAST SEMINARILE SIIN

Seminari “Kus ja mis on kodu” ajakava 2. oktoobril Jõhvi kontserdimajas

Asendushooldus peab tagama vanemliku hoolitsuseta lapsele parimad võimalused turvaliseks arenguks ja edukaks iseseisvumiseks täiskasvanuna. Laps puutub pärast bioloogilistest vanematest eraldamist kokku erinevate inimeste ja olukordadega. Et tagada lapsele kasvamiseks võimalikult turvaline keskkond, on kõikide osapoolte – eestkostja, asenduskodu (sh turvakodu) ja kasupere – omavaheline koostöö hädavajalik. Praktikas pole kõik kaugeltki ideaalne, kuid siiski on võimalik last paremini toetada.

Seminaride “Kus ja mis on kodu” korraldajate eesmärk on tõsta teadlikkust vanemliku vastutuse osas ja rõhutada, kui oluline on lapsel teada oma päritolu. Samuti pöörata tähelepanu lapse asendushooldusele paigutamise kitsaskohtadele ning pidada aru, mida saab teha paremini, et laps end igas olukorras võimalikult turvaliselt tunneks.

Pärast seminare valmib elektrooniline juhend kõigile, kes toetavad asendushooldusel oleva lapse iseseisvumist.

Seminarid toimuvad 2. oktoobril Jõhvis, 9. oktoobril Tartus ja 16. oktoobril Tallinnas.

Osalema on oodatud lastekaitse- ja sotsiaaltöötajad, asenduskodude töötajad, kasupered ja kõik teised teemast huvitatud inimesed.

Teemad:

•Kui lapsevanema jõud ja võimalused saavad otsa. •Kuidas toetab lapse eestkostja asendushooldusel olevat last? •Mida tähendab lapse jaoks asenduskodu? •Kasupere roll lapse elus. •Kuidas mõistab asendushooldust lapse ise?

Seminaril annavad oma tegevusest ülevaate kohtunik, lapse seaduslik esindaja ehk eestkostja ja asenduskodu esindaja. Kasupere räägib oma rollist lapse elus ja sõna saab laps, kes jagab oma kogemusi elust lastekodus ja kasuperes.

Seminare korraldab MTÜ Oma Pere koostöös Eesti Asenduskodu Töötajate Liiduga.

Elektrooniline registreerimine konverentsile toimub alates 17. augustist MTÜ Oma Pere kodulehel kuni kohtade täitumiseni.

Lisainfo telefonil 56 909 770 või e-posti aadressil meelis@eatl.ee

Seminarid on osalejatele TASUTA

Kontakt

Eesti Asenduskodu
Töötajate Liit
Telefon: 56 909 770
E-mail: info@eatl.ee
www.eatl.ee