EATL-i juhi tervitus

Lisatud 15. dets. 2011

Hea EATL-i liige!

“ma ei tea, mis oleks saanud,
kui tema ei oleks olnud minu tugiisik…”
(Tugiisikuteenusel olev Roman)

EATL-i eestvedamisel lõppeb selle aastaga projekt, mille läbi on 61 noort saanud omale tugiisikud, kes on neid aidanud, nõustanud ja toetanud neid nende elluastumiseks ette valmistamise või ellu astumise protsessis. 55% noortest on säilitanud oma töö või saanud tööle. Tugiisikud, kes noori juhendasid on olnud pühendunud ja andnud endast parima, et neil noortel läheks võimalikult hästi, nagu seda Sinagi oma töös oled. Rõõm on sellele ajale tagasi vaadata ja kogeda, et suur töö on tehtud, kuid kaugeltki ei ole see millegi lõpp, tegelikult on see suure töö algus.

Lapsed ja noored, kellega me töötame, muutuvad vahel isegi kiiremini tänapäeva dünaamilises maailmas, kui me seda sooviksime, tihti on ka nende eelnev elu olnud keerulisem kui neil lastel, kes juba mitmeid aastaid tagasi asenduskodudesse sattusid. See nõuab meilt üha enam uusi teadmisi ja arusaamasid, et neid mõista, et ka ise toime tulla, olla võimeline andma, armastada ja hoolida.

Tihti ei näe me oma töös mõõdetavad tulemusi kohe. Olles ise asenduskodus tööl pisut üle 4 aasta, on see aasta olnud eriliseim just oma tööviljade osas, kuna sel aastal ma reaalselt tunnetan, et töö, mida ma suure hinge ja pühendumusega teinud olen, on vilja kandnud. Noored, kes oma lühikese elu juures on näinud nii erinevaid elu tahke, on elus leidnud stabiilsuse ja saavad hästi hakkama. Inimese kasvatamise juures ei saa me ju aega tagasi pöörata ja proovida siis uuesti ja teisiti. Me peame koguaeg andma endast 100% ja püüdma keskenduda just tugevustele, sest igal ühel meist on oma nõrkused ja tugevused. Raske on aga kogu aeg anda kui ise vastu ei saa, kui keegi ei tunnusta ega toeta. Samamoodi nagu me ise soovime tunnustust ja toetust, nii ihkab seda ka noor, kellega me töötame, ka meie oma laps, naine/mees, õde, vend, ema, isa, sõber. Ka noor ootab tunnustust ning toetust. Tunnusta, toeta ja naerata!

“Laps vajab armastust kõige rohkem siis, kui ta seda kõige vähem väärib..” see on üks uskumatult hea ja toimiv ütlus. Kui suudad selle mõtte omaks võtta ning pakkuda ka sellist armastust, siis inimesena ise oled Sa kindlasti palju õnnelikum.

Oska kuulata ja märgata inimesi oma ümber. Lõppev aasta on toonud minu ellu palju uusi ja huvitavaid inimesi, kes mind on inspireerinud olema parem, töökam, pühendunum ja võibolla ka hoolivam, kuid kõige selle juures ei tohi ära unustada iseend. Kiires elutempos kipume ära unustama, mis on meie roll siin selles elus, olla oma lapsele hea ema või isa, olla hea sõber, suurepärane kaaslane või hooliv ja hoolitsev abikaasa? Ja kes oleme me iseendale? Kui palju ma naudin oma elu? Kas ma elan oma elu selliselt, et viimsel päeval elule tagasi vaadates teen seda naeratusega või jääb midagi kripeldama? Võta aega endale ja oma mõtetele.

Eatl teeb oma liikmetele 26. jaanuaril motivatsioonikoolituse, kus koolitaja Jaana Liigand jagab näpunäiteid ja mõtteteri, kuidas selles meie kiires ja emotsionaalses töös ise ellu jääda. Üheskoos panema paika ka järgmise 2012 aasta plaanid ja valime uue juhatuse.

Soovin Sulle imelisi jõulupühi ning tohutult õnnestumisterohket uut aastat!

Parimate soovidega,

Meelis Kukk
Eesti Asenduskodu Töötajate Liit
Telefon: 56 909 770
e-mail: meelis@eatl.ee
koduleht: www.eatl.ee

FB: Eesti Asenduskodu Töötajate Liit

Kontakt

Eesti Asenduskodu
Töötajate Liit
Telefon: 56 909 770
E-mail: info@eatl.ee
www.eatl.ee