Uudised

2021. aasta parimad sotsiaalvaldkonna töötajaid

Eesti Sotsiaaltöö Assotsiatsioon tunnustas ülemaailmsel sotsiaaltöötajate päeval, 15. märtsil,  Jõhvi Kontserdimajas 2021. aasta parimaid sotsiaalvaldkonna töötajaid ja valdkonda panustajaid.

Iga-aastane tunnustamise konkurss võimaldab esile tõsta oma piirkonna, valla või asutuse kõige tublimaid sotsiaalvaldkonna töötajaid ja valdkonda panustajaid, kes on oma pühendunud tegutsemisega muutnud inimeste ja kogukonna elu paremaks. Tunnustusüritusel esines videotervitusega sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo. Sel aastal tunnustab sotsiaalministeerium iga kategooria laureaate rahalise preemiaga.

„Sotsiaalvaldkonna töötaja puutub kokku kõikide oma kogukonna liikmetega ning seetõttu on tema roll olla kogukonna südameks. Ta teab ja tunneb oma piirkonna inimeste rõõme ja muresid ning otsib pidevalt lahendusi. Tunnustan kõiki, kes on valinud oma kutsumuseks sotsiaaltöö, andes endast iga päev ära maksimumi, õppides ja luues uusi väärtusi, saades inimestelt vastu soojust ja tänutunnet,“ ütles sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo.

„Sotsiaaltöötajatena seisame ühiskonnas humaansete väärtuste eest: inimväärikus, hoolivus, vabadus, õigus elule. Väärtused, mis täna, sõjaolukorras, on tõusnud väga teravalt esile. Turvaline elukeskkond on ühtäkki muutunud haavatavaks meie kõigi jaoks. Sellel keerulisel ajal peame täna sotsiaaltöö päeva,“ ütles Eesti Sotsiaaltöö Assotsiatsiooni juhatuse esinaine Sirlis Sõmer-Kull. „Võtame hetke ja tunnustame kõiki neid inimesi, kes igapäevaselt oma töös seisavad inimlikkuse ja hoolivuse eest. Aitäh teile kõigile!“

Tunnustusüritust saab järele vaadata: https://www.youtube.com/watch?v=WyJnMAyPV-M.

Sotsiaalala töötajate ja valdkonda panustajate konkursi tulemuste hindamisel osalesid Sotsiaalministeerium, Eesti Tegevusjuhendajate Liit, Erihoolekandeteenuste Pakkujate Liit, Eesti Õdede Liidu Hooldustöötajate Seltsing, Eesti Asenduskodu Töötajate Liit ja MTÜ Lastekaitse Liit.

2021. aasta laureaatideks nimetati:

Elutöö tegija sotsiaalvaldkonnas

Aime Vaggo (Tallinna LV Pirita Linnaosa Valitsus)

Tiia Spitsõn (Harku Vallavalitsus)

Küllike Kaldoja (Kanepi Vallavalitsus)

Aasta sotsiaalvaldkonna asutus (sh hoolekandejuht) – Imbi Ivask (Siimusti Lastekeskus Metsatareke direktor)

Aasta sotsiaaltöötaja – Jaanus Mäe (Sotsiaalne Kaasatus MTÜ/Febrec OÜ)

Aasta lastekaitsetöötaja – Krista Palk (Tori Vallavalitsus)

Aasta hooldustöötaja – Erika Pärnala (SA Pärnu-Jaagupi Hoolduskodu)

Aasta tegevusjuhendaja – Liis Peedosk (SA Viljandi Haigla)

Aasta tugiisik ja isiklik abistaja – Regiina Küünarpuu (Eha OÜ Isikuabi ja koduabi teenused)

Aasta noor sotsiaalvaldkonna uustulnuk – Sofja Danilova (SOS Lasteküla, Vaikne kodu)

Aasta vägivallaennetaja/vaimse tervise toetaja – Vaike Pähn (Eesti Naiste Varjupaikade Liidu Tallinna Naiste Tugikeskus)

Aasta koostööpartner – Triin Lumi (MTÜ SEB heategevusfond)

Eripreemia – Vadim Smoljar (AS Tallinna Linnatransport)

Aasta ESTA eripreemia – Monika Salumaa (Haapsalu Kutsehariduskeskus)

Konkursile esitati kokku 162 kandidaati.

Igal aastal on rahvusvahelisel sotsiaaltöö päeval oma moto, selle aasta motoks on „roheline sotsiaaltöö“ ehk öko-sotsiaaltöö. Loe ka artiklit, mis räägib selle aasta sotsiaaltöötajate päeva sõnumist: https://tai.ee/et/sotsiaaltoo/moeldes-sotsiaaltoopaevale

Sotsiaalala töötajate tunnustusüritust rahastatakse ESF meetmest „Tööturul osalemist toetavad hoolekandeteenused“