Üritused,  Uudised

Kuldne Kartul 2022 galal tunnustati asendushoolduse valdkonna parimaid

Eesti Asenduskodu Töötajate Liit (EATL) andis kaheksandat korda välja Kuldseid Kartuleid. Kuldse Kartuli gala toimus 6. aprilli õhtul Tallinnas kinos Sõprus. Sündmuse eesmärgiks on tunnustada asendushoolduse valdkonna parimaid.

Kokku jagati sel aastal välja seitse Kuldset Kartulit:

  • Noore tegu/panus ­– Hans Põlluste;
  • Aasta töötaja – Tiiu Kallis (Siimusti perekodu) (nominendid Aire Marist ja Olga Beluhhina);
  • Panus valdkonda – Aive Makko, MTÜ Suunatuli (nominendid Maia Kotkas ja Pille Vaiksaar);
  • Aasta tegu – kampaania „Laps on pereootel“ Nadežda Leosk, Sotsiaalkindlustusamet;
  • Elutöö –  Sirje Kurik (SOS Lasteküla Keilas);
  • Elutöö –  Urve Hunt (Sa Perekodu Viljandist);
  • Aasta meeskond  –  Terje Taits, Ülle Kasuk (perevanemad) – Elva Laste ja perekeskus (nominent Haapsalu Hoolekandekeskus);

Miks Kuldne Kartul? Kartul on miski mis on läbi aegade olnud tähtis kõhutäide Eesti inimesele. Samas ei ole ta aga väga hinnatud ega prestiižikas toiduaine. Samamoodi on asenduskodude ehk lastekodude töötajad väga olulised inimesed seal kasvavatele lastele, nende töö on keeruline, kuid ühiskonnas mitte väga kõrgelt hinnatud ja tunnustatud. Kasvatajad annavad hooleta jäänud lastele ja noortele tagasi turvalisuse ja emotsionaalse stabiilsuse, õpetades neid jälle endast lugu pidama, uskuma oma võimetesse ja elus toime tulema. See protsess on väga vaevarikas ja sageli ei ole tulemused kohe kiiresti märgatavad. Seetõttu on vaja, et meie laste ja noortega töötavad inimesed oleksid hästi hoitud ja koolitatud. Neid on vaja toetada ja innustada, et vältida nende läbipõlemist. Meie lapsed väärivad seda, et nende kõrval olevad inimesed on tunnustatud ning teevad oma tööd uhkusega.

Eesti Asenduskodu Töötajate Liit (EATL) on asenduskodude töötajate poolt moodustatud üle-eestiline mittetulundusühing, mille eesmärgiks on kaasa aidata asenduskodude laste ja noorte integreerumisele ühiskonda, neile võrdsete võimaluste tagamisele osavõtuks täisväärtuslikust elust.

AITÄH, Teile armsad Sõbrad ja Toetajad. Teie panuse abil viisime ellu midagi erakordset – tunnustasime väärikalt valdkonna parimaid!

Fotograaf: André Altjõe

Kontakt

Eesti Asenduskodu
Töötajate Liit
Telefon: 56 909 770
E-mail: info@eatl.ee
www.eatl.ee